Červenec 2012

Chutná a zdravá svačinka hotová za minutu - "řecký" jogurt

31. července 2012 v 15:06 | Babou |  inspirujeme se
Milé hubňulky, už delší dobu se chystám, že začnu uveřejňovat články s tipy na jednoduchá, zdravá, levná a především chutná lehká jídla. Chci začít něčím úplně banálním - "řeckým" jogurtem, který já osobně úplně miluju. Jakkoli se traduje, že pravý řecký jogurt je hodně tučný (a to je pravda), "naše" úprava bude naopak netučná, díky medu v něm bude ale dost sacharidů, takže se hodí na dopolední svačinu, nebo na svačinu před sportovním výkonem.

Jedná se v podstatě o jogurt s medem, je možné přidat ovoce nebo ořechy, pak se taková úprava hodí i na snídani (nikoli jako jediný chod, pokud dodržíte moje množství, to by bylo příliš málo :)).

Budete potřebovat:

odtučněný bílý jogurt (ne sladký) - prodává např. Albert okolo 4 kč/ks - většinou je balení okolo 150 g >>> NEBO bílý jogurt - pokud nechcete shazovat

kvalitní med - 1 -2 čajové lžičky - pokud nemůžete sehnat domácí, doporučuji zaměřit se na produkty ze střední nebo vyšší cenové kategorie - v těch nejlevnějších bývají často náhražky. Jakkoli je med u nás dost drahý, na tento recept potřebujete jen jednu lžičku, takže velká investice to opravdu nebude!
Postup: Do menší misky nalejete jogurt (doporučuji značku Hollandia, prodává jogurty s hustší konzistencí), naberete lžičku medu a krouživými pohyby uděláte "spirálu" až ke středu, nahoru nasypete ovoce. Nebo můžete následovat příkladu vlevo :)

Energetická hodnota (150g odtučněného jogurtu, lžička medu) - průměrné výrobky:
MED - 22,79 kcal
JOGURT - 45 kcal
________________
CELKEM - 67,79 kcal

O léčivých účincích medu si můžete přečíst třeba ZDE.

Snad se vám můj článek líbil, mám připraveno ještě několik podobných, týkajících se i večeří, obědů, toho, co si vzít s sebou do školy.. :) Budu ráda, když mi dáte pár nápadů na to, co byste zde chtěli vidět :)
Babou

31-07-12

31. července 2012 v 11:11 | Babou |  jíme
Zdravím, dámy! Dneska je podle Clean Upu naplánovaná hladovka, takže jsem zvědavá..zatím piju čaj a je mi docela dobře. Opět jsem neodolala a zvážila se, 70,6 - snad to do konce týdne klesne na 70. Venku zase krásně svítí sluníčko, takže asi na hodinku vylezu na zahradu, nachytat trochu bronzu... Mám dneska výročí s přítelem, nijak to neslavíme, ale i tak je to pro mě každej měsíc tak nějak vyjímečnej den (když teda vůbec 31. je :D). Není o čem povídat, přidávám trošku thinspa... Snažte se, zvládneme to!!


Upozornění

30. července 2012 v 10:47 | Babou
Ahoj holky... chci jen říct, že kdybych někomu na blog "napsala" hnusnej komentář, tak to nejsem já, ale moje sestra... Odběhla jsem si a ona začala z mýho noťasu komentovat za mě... Jakože "anonymně", ale já jsem samozřejmě byla přihlášená. Změnila jsem si heslo, takže by to mělo být v pohodě, nejspíš ani nezaregistrovala, že nějakej blog mám...ale víte jak. Omlouvám se všem, který jsem něco špatnýho napsala...

Díky, Babou

Motivační článek

29. července 2012 v 20:29 | Babou |  inspirujeme se
Slečny, ne, že bych to chtěla vzdát, to rozhodně nechci. Ale jak jsem tak sama doma, uvědomila jsem si, že mám tendence tak pomaličku měnit svoje návyky a hlavně odhodlání. Takže jsem se rozhodla udělat motivační článek, pro sebe, i pro Vás...nevim, jestli to zabere, ale chci zkusit všechno, protože se přece nezastavím v 1/3 svojí cesty (ještě 13kg do mojí vysněné váhy 58 kg)! Pod tu 70tku se prostě dostanu, už i to bude malé osobní vítězství, a pak pojedu dál na 65. Pokud dám na 65, dohromady zhubnu už 11 kg, a pak je to už "jen" sedm kilo do vysněné váhy... celkem 18 kg. Naložila jsem si slušnej ranec, já to vím...ale o to víc na sebe budu pyšná, až to dokážu!

Pozn.: Kdo mi pak bude nadávat, ať se tomu vyhne. Jím zdravě, ale občas mě motivuje i něco z ProAny. Je to moje věc a já nikoho nenutím, aby to četl.


Ze všeho nejdřív odkazy na pár článků, které stojí za to si motivačně přečíst:

29-07-12

29. července 2012 v 11:48 | Babou |  jíme
Hezký den, zlatíčka! Dneska je 3. den Clear up, takže jen zelenina a ovoce. Bude to krutý, protože jsem včera zjistila, že mám alergii na ananas (smůla), takže tu mám už jen rajčata. A bydlím ve vesnici, takže se mi speciálně kvůli nákupu do města jezdit nechce. Zbývají mi teda jen rajčata, nebo se udusit ananasem, což riskovat nebudu. Ale je mi to tak nějak jedno, já dneska stejně vůbec nemám hlad.. Dokonce jsem přemýšlela o tom, že dám hladovku, ale to by asi nebylo nejlepší...

Jídelníček je dneska jasnej - celej den rajčata a voda. Pohyb nebude, jsem zase nachcípaná a musím uklízet.

Odpoledne přidám nějaký thinspo a vůbec, venku je hodně škaredě, takže asi budu u počítače celej den. Ne, že by se mi dařilo špatně, ale bývaly už lepší dny a jediný, na co teď myslím, je přítel a ta zatracená váha pod 70. Už brzo, už brzo! Tyjo, těším se na to jak na Vánoce.

Mějte se v rámci možností,
Babou

Plán na srpen

28. července 2012 v 19:29 | Babou |  plány
A máme tu další měsíc :) V tom minulým jsem dodržela, co bylo v mých silách, a jsem spokojená - koneckonců, sundala jsem váhu na 71 kg :) A to ještě není konec měsíce, takže se to ještě možná pohne. Každopádně už je načase začít sepisovat plán na srpen. Myslím, že ten bude celkem klíčový - dost dní budu sama doma a budu se moct věnovat hubnutí. Do 20.9 zbývá ještě dost dní, necelé dva měsíce - myslím si, že teoreticky bych měla být schopná dostat se za tu dobu na váhu 65 kg. Pokud to půjde, tak i níže.

Cíle na červenec:

1. dostat se alespoň na 66 kg
Dalších pět kilo. Držte mi palce, snad to půjde...

2. pít každý den 2.5 l vody
Tohle si zopakuju z minulýho měsíce, protože mně to přijde jako optimální...

3. chodit na tréning, hýbat se

4. opálit se

No, jsem na sebe zvědavá, ale snad to celé zvládnu. Kdyby na konci srpna bylo na váze 65, byla bych fakt nadšená... Děkuju za milé komentáře k předchozímu článku, moc mi pomohly :) mám vás ráda, zlatka.
Babou

Je mi hrozně...

28. července 2012 v 17:06 | Babou |  přemýšlíme
Zhubla jsem šest kilo, ale nevidím to na sobě. Šest kilo je hodně, ale já si přijdu jako čím dál větší obryně. Jak mě může můj přítel vůbec chtít? JAk můžu vůbec vylézt na ulici, před lidi? Nechápu se... čím dál odpornější, čím dál tlustší. Chci už vidět nějaký pokrok, váha mě neuspokojuje... Jsem asi moc netrpělivá, já to vím. Šla jsem, a udělala jsem si hrnek kakaa. Půllitrovej. Už zase řeším deprese jídlem? Proč? Ach bože, půllitr kakaa... vynechám teda svačinu a dám si jen večeři... Jsem zoufalec, tlustej, hnusnej zoufalec.

Všechny jste tak nádherný jenom já se cítím jako Lochneska. Na koupaliště mě nikdo nedostane, nikdo. 65 kilo stačit nebude. Pořád budu odporně bachratá, pořád se mi budou třít stehna o sebe, pořád budu na fotkách vypadat jako chodící kredenc. Ale co dělat, když nechci hladovět a spadnout do any a kolotoče přejídání? Hubnu, ale nikdo si toho nevšiml. Hubnu, ale nikdo mi neřekl "nezhubla jsi?" - přitom mám dole už šest kilo.... Musím to takhle ještě vydržet do těch 65, jestli to bude klesat, aby se mi to nevrátilo. Jde to tak pomalu. Jak jsem to mohla nechat dojít takhle daleko?

Ne, nevzdám se, nesmím. Vím, že mám pevnou vůli, dokázala jsem se vymotat ze záchvatů přejídání, dokážu dodržovat jídelníček, dokážu cvičit. Jenže...k čemu to je, vypadám stále stejně. A mám mindráky ze svých prsou. Připadají mi povislé. Kdybych mohla, dám si je operovat.. Ve svých dvaceti povislá prsa... Myslím, že si prostě přestanu šetřit na auto a příští prázdniny si naordinuju plastiku. Jsem odporná.

Jsem neskutečně odporná holka, jsem k ničemu a nemám právo na to, abych si něco dovolovala. Zasloužím si trpět za to, jak odporná jsem, jak odporně vypadám. Když sjem váhu neřešila a byla ještě tlustější, chodila jsem na koupaliště, nedělalo mi to problém. Jaký prase jsem byla!! Ale mávla jsem nad tím rukou a šla jsem si dát nanuk. Nesnáším se a nesnáším svoje tělo.

Babou

Thinspo 00.05 - Opálení :)

28. července 2012 v 9:52 | Babou
Je léto a je tady opalování. Já osobně mám opalování ráda, přijde mi, že mi to víc sluší :) Co vy, opalujete se? Nebo chodíte do solárka/používáte samoopalováky? Já nikdy nepoužila ani jedno, ale už jsem nad tím přes zimu dost uvažovala, hlavně, když byly plesy přes zimu :), uvidíme... dneska je zrovna krásně, tak toho chci využít a trochu se opálit :) Užívejte prázdnin!

Pinned Image

28-07-12 goal 1 oficiálně pokořen!

28. července 2012 v 9:04 | Babou
Dobré ráno, hubňulky! Jak se vám dnes daří? Doufám, že tak skvěle, jako mně - po včerejším maratonu se moje váha dostala na 71 kg přesně :) Asi chápete, jak jsem nadšená - i když jsem říkala, že se zvážím až po tom týdnu, už na to mám takovej návyk, vážit se skoro každý den ráno, že s tím asi nepřestanu :D. Jsem moc ráda, že se mi daří, tentokrát ne Anou, ale prostě jídlem, celkem zdravě a hlavně nemám hlad a žrací záchvaty. Je to pro mě strašně velkej pokrok. Nemůžu ani uvěřit tomu, že tam už bude ta zlomová sedmdesátka a pak konečně, konečně váha začínající na šestku!!! Začínám si myslet, že do toho 20.9 bych mohla zvládnout 65 kg. Ale nechci předbíhat, každé kilo je úspěch :) Děkuju, že mi pomáháte, bez vás bych to nezvládla...

Dneska je druhej den CLEAN UP - den bez masa a pečiva - na snídani teda budu muset vymyslet něco jinýho než moji oblíbenou kaši :)

Snídaně: Activia tvarohová - čokoláda
Svačina: jablko
Oběd: proteinový coctail
Svačina: zeleninový salát s vejcem (rajčata, okurka, ledový salát, vařené vejce, šťáva z citronu)
Večeře: polovina odtučněného tvarohu, rozmixovaného v odtučněném mléce

Pitný režim: doplním

Cvičení: Jillian lvl. shred 1, možná brusle

Spokojenost: ještě nevím :)

Dneska je v plánu hodně se opalovat, doma nikdo nebude čtyři dny, přítel je v práci a neuvidím se s ním, takže mám takový "beuaty"prodloužený víkend až do úterka :) Jsem moc ráda, chtěla bych sundat za očistný týden aspoň to kilo na 70, ale když to nevyjde, nic se neděje :) Hubnu teď trošku nad plán, 70 jsem chtěla původně dát až na konci srpna. Nechci si způsobit jojo efekt, takže budu jíst rozumně :) I když mě láká využít toho, že je můj organismus takhle dobře rozjetej a že jsem si konečně našla svoji cestu. Ale že to trvalo...
Berušky, doufám, že se vám daří stejně dobře jako mně.. budu se snažit přidat dneska kupu článků, thinspo a něco do beauty, popřípadě něco módě nebo líčení :) V poslední době jsem se tomu dost věnovala, chci vypadat dobře :)
Držte se, mám vás ráda!
Babou


Zrychlení metabolismu aneb Proč se vyplatí opravdu hodně pít

27. července 2012 v 9:56 | Babou |  Tipy a triky - BEAUTY
Možná vám to bude připadat jako klišé, možná se mnou nebudete souhlasit. Faktem je, že dodržování pitnýho režimu vám velmi výrazně ovlivní vaše hubnutí a vůbec fungování celého těla. Nevěřila jsem, ale zkusila jsem. Měsíc jsem opravdu poctivě pila kromě jiného vždy 2,5 l vody z kohoutku. Výsledek? Žádné akné na obličeji ani zádech (a to jsem měla MNS!), zlepšení kvality vlasů, rozzářenější pleť, bolesti hlavy zmizely. A především - v kombinaci s pravidelnou stravou jsem přežila 17 dní, při kterých jsem se cpala vším možným, bez nabrání přebytečných kilogramů. to už za to stojí, ne?

Zezačátku mi dělalo problémy začít pít, protože jsem pitný režim ignorovala. Ale dnes už mi přijde přirozené pít jen vodu z kohoutku, neslazené čaje nebo maximálně neperlivou minerálku, když není zbytí. Na oslavách se sladkým nápojům vyhýbám, taktéž alkoholu (a věřte mi, TO pro mě je hodně těžké) a zatím mi to jen prospívá. Je to těžké, to přiznávám. Prvních několik dní budete často chodit na záchod, než si tělo zvykne, ale pak se to srovná. Mám ráda na pití vodu s citronem a mátou (do velkého džbánu (asi litr) vymačkáte polovinu citronu, druhou polovinu nakrájíte a spolu s mátou dáte do vody, můžete přidat led), zelené, nebo ovocné čaje. Černý čaj miluju, ale není vhodný pro redukční dietu, a tak ho nepiju.

Dodržovat pitný režim je otravné, ale tělo se vám za to odvděčí, to mi věřte :) Kromě toho, dřív jsem měla nezvladatelné chutě přidávat si oběd - to už neexistuje, protože po každém jídle vypiju 400-500ml vody. Pokud ani to nezabere, piju mátový čaj a po něm mě chutě přejdou. Doporučuju všem, které svůj pitný režim zanedbávají :)


Babou