inspirujeme se

Den první - "Keep going. No matter what."

21. ledna 2013 v 22:07 | Babou
Dámy (a pánové)! Včera večer jsem si řekla, že toho mám už plné zuby. Zase jsem si jen projížděla fitspa a byla jsem z toho celá nešťastná, celá přešlá a smutná - prostě klasickej večer u pc s inspirativními fotkami. Kdybych jich náhodou měla málo, mám ještě spoustu (opravdu... strašnou spoustu) odkazů v oblíbených.

Tak dál - jelikož jsem se včera večer naštvala, udělala jsem pár životních kroků, které jsem poslední měsíce jen promýšlela. Tak třeba - došla jsem k názoru, že nechci mít mezeru mezi nohama, že nechci být jako tyčka bez svalů, že žádný pro ana být nechci, i když jsem k tomu sklouzávala a nějakou tu dobu mě thinspo, nejezení a všechny tyhle nezdravý věci zaměstnávaly hlavu. Tím, že jsem se držela v jídle, jsem dokázala shodit 8 kg. Není to špatné, ale já prostě...nevidím rozdíl. Takže "keep going", ale teď ještě úplně jinak. Víc jídla. Lepší skladba. Dřív vstát, rozvrhnout si líp učivo. Chodit častěji sportovat, chodit běhat. A za půl roku vyhrát školní běžeckej závod. Není to tak nemožný, ty doby, kdy jsem byla atletka, ještě úplně neminuly...

Dnes jsem si v posilovně dala do těla. Ne strašlivě moc, ale dost. Dost na mě, malinko pro nějakou kulturistku. Ale víte co? Dneska jsem blíž než včera. Jedla jsem dobře. Ne málo, ne moc - dobře. Nechce se mi to sem vypisovat. Nechci psát ani co přesně jsem dělala - ale cítím se moc dobře. Takže kromě florbalu dvakrát týdně budu ještě zneužívat posilovny a mám v plánu taky chodit každou středu na bazén, a ne se jenom cákat ve vářivkách, jako předtím.

Přítel říká, že změna tam je. Prej je velká. Nevím, nevidím ji - faktem je, že 8 kg by mohlo být vidět. Ale přece jen, měřím 176 cm, takže "každý kilo" na mě až zase tak vidět není. Je leden, nemám žádný předsevzetí, nemám ani žádný dead line - chci jen v klidu dosáhnout toho, že si řeknu "je mi dobře ve svým těle, mám se ráda!". Jestli to bude letos v létě nebo až za rok, to vem čert.

Bojujte. Ale ne za to, abyste dosáhly nějakého cíle a pak skončily - bojujte za svoje zdraví, za ty obdivné pohledy - bojujte za každý malý krok kupředu a to dobré přijde. Slibuju.

Babou

Thinspo 00.06 - Before and after

1. srpna 2012 v 19:42 | Babou
Jak jsem slíbila, uveřejňuju další várku thinspa/fitspa, jedno z mých nejoblíbenějších - BEFORE and AFTER. Je to pro mě mnohonásobně větší motivace, protože vidím, že na tom taky byly bledě, a že ze sebe udělaly fakt krásný ženský... Měly by nám jít příkladem (a především ty, co zhubly zdravou cestou). Škoda, že se člověk nedozví, jeslti si váhu udržely, ale to je zase jiná věc - pro nás je důležitá ta inspirace. To vědomí, že ne každá štíhlá holka to má daný do vínku - že je spousta lidí, co na to museli tvrdě dřít a makat... Snad se vám bude dnešní várka líbit, snažila jsem se vybírat ty trochu méně známé ;).

Chutná a zdravá svačinka hotová za minutu - "řecký" jogurt

31. července 2012 v 15:06 | Babou
Milé hubňulky, už delší dobu se chystám, že začnu uveřejňovat články s tipy na jednoduchá, zdravá, levná a především chutná lehká jídla. Chci začít něčím úplně banálním - "řeckým" jogurtem, který já osobně úplně miluju. Jakkoli se traduje, že pravý řecký jogurt je hodně tučný (a to je pravda), "naše" úprava bude naopak netučná, díky medu v něm bude ale dost sacharidů, takže se hodí na dopolední svačinu, nebo na svačinu před sportovním výkonem.

Jedná se v podstatě o jogurt s medem, je možné přidat ovoce nebo ořechy, pak se taková úprava hodí i na snídani (nikoli jako jediný chod, pokud dodržíte moje množství, to by bylo příliš málo :)).

Budete potřebovat:

odtučněný bílý jogurt (ne sladký) - prodává např. Albert okolo 4 kč/ks - většinou je balení okolo 150 g >>> NEBO bílý jogurt - pokud nechcete shazovat

kvalitní med - 1 -2 čajové lžičky - pokud nemůžete sehnat domácí, doporučuji zaměřit se na produkty ze střední nebo vyšší cenové kategorie - v těch nejlevnějších bývají často náhražky. Jakkoli je med u nás dost drahý, na tento recept potřebujete jen jednu lžičku, takže velká investice to opravdu nebude!
Postup: Do menší misky nalejete jogurt (doporučuji značku Hollandia, prodává jogurty s hustší konzistencí), naberete lžičku medu a krouživými pohyby uděláte "spirálu" až ke středu, nahoru nasypete ovoce. Nebo můžete následovat příkladu vlevo :)

Energetická hodnota (150g odtučněného jogurtu, lžička medu) - průměrné výrobky:
MED - 22,79 kcal
JOGURT - 45 kcal
________________
CELKEM - 67,79 kcal

O léčivých účincích medu si můžete přečíst třeba ZDE.

Snad se vám můj článek líbil, mám připraveno ještě několik podobných, týkajících se i večeří, obědů, toho, co si vzít s sebou do školy.. :) Budu ráda, když mi dáte pár nápadů na to, co byste zde chtěli vidět :)
Babou

Motivační článek

29. července 2012 v 20:29 | Babou
Slečny, ne, že bych to chtěla vzdát, to rozhodně nechci. Ale jak jsem tak sama doma, uvědomila jsem si, že mám tendence tak pomaličku měnit svoje návyky a hlavně odhodlání. Takže jsem se rozhodla udělat motivační článek, pro sebe, i pro Vás...nevim, jestli to zabere, ale chci zkusit všechno, protože se přece nezastavím v 1/3 svojí cesty (ještě 13kg do mojí vysněné váhy 58 kg)! Pod tu 70tku se prostě dostanu, už i to bude malé osobní vítězství, a pak pojedu dál na 65. Pokud dám na 65, dohromady zhubnu už 11 kg, a pak je to už "jen" sedm kilo do vysněné váhy... celkem 18 kg. Naložila jsem si slušnej ranec, já to vím...ale o to víc na sebe budu pyšná, až to dokážu!

Pozn.: Kdo mi pak bude nadávat, ať se tomu vyhne. Jím zdravě, ale občas mě motivuje i něco z ProAny. Je to moje věc a já nikoho nenutím, aby to četl.


Ze všeho nejdřív odkazy na pár článků, které stojí za to si motivačně přečíst:

Clean Up - jdete do toho se mnou?

22. července 2012 v 17:29 | Babou
Slečny! Od pátku začínám speciální kůru, týdenní, jejímž cílem je očistit organismus od zbytků, dodat novou energii, nastartovat metabolismus, odstranit škodliviny... prostě týden, kdy by se tělo mělo trošičku vzpomatovat. Bude tam zařazený i den očistné hladovky. Už delší dobu se na to chystám, moje máma se takhle "čiští" každý rok a nemůže si to vynachválit (a kromě toho je vážně hodně štíhlá). Vždycky při tom zhubne dvě tři kila, ale prý když má člověk nějaké to kilo navíc, může to být i víc. Ale jsou taky případy, kdy se váha nehne, jde opravdu jen o pročištění.

Já se ptám - šel by do toho někdo se mnou? Zapsala bych vás sem a vy byste mi poslali třeba na email jak jste si vedli :) Prostě takový hezký, holčičí týden - v rámci toho bych tady uveřejňovala různé beauty tipy, samozřejmě hodnotila, jak na tom jsme atd...

Zjednodušeně: celý týden je bez masa, většina dnů bez mléka, nějaké dny bez ovoce, téměř všechny dny zelenina, jeden den očistná hladovka. Velký pitný režim (3l vody nebo čaje), dostatečný spánek, pohybová aktivita střední. Ve dnu hladovky žádná. Odpočinek, relaxace. Vhodné zkombinovat s kosmetikou a podobně :) Celý týden je amozřejmě bez sladkostí a tučných a smažených jídel.

Pokud chcete, můžu sem dát příklady jídelníčků. Souhrnně sem dávám zákl. osnovu dnů:

STRAVA
1. den - den bez masa. Kromě tohoto můžete zeleninu, mléčné výrobky, ovoce, celozrné pečivo..
2. den - den bez masa a pečiva - vyhnout byste se měli všemu z mouky a také cereáliím
3. den - den bez masa, pečiva a mléčných výrobků - tudíž jen ovoce, z velké části zelenina
4. den - čistě zeleninový den, pokud nezvládnete, kombinace s ovocem, snižování porcí
5. den - hladovka - očistný den. Pouze voda nebo bylinkové čaje.
6. den - stejné jako 3. nebo 4. den
7. den - stejné jako 2. den

Osmého dne byste měli být očištěné a začít s normální (zdravou) stravou :)

POHYB
1. den - vysoká zátěž (př: atletický tréning, dvě hodiny běhu...)
2. den - střední zátěž (inlajny, lehký běh)
3. den - lehká zátěž - svižná procházka, jogging, vše jen pro dobrou náladu
4. den - velmi lehká aktivita - strečing, procházka
5. den - strečing, jóga...nebo žádná pohybová aktivita
6. den - velmi lehká aktivita - strečing, procházka
7. den - lehká zátěž - svižná procházka, jogging, vše jen pro dobrou náladu

Omého dne můžete najet zpět do tréningového plánu. Důležité je nepřekračovat doporučený pohyb! Především 4., 5., a 6. den, kdy tělo potřebuje nejvíce energie!!!

UPOZORNĚNÍ: Tento očistný týden není redukční dieta, má za cíl tělo probudit a dát mu nový impuls. Hodí se pro nastartování organismu. Tento postup byl mojí mámě doporučen její nutričční terapeutkou. Při BMI 25+ můžete očekávat i váhový úbytek vyšší než 3kg. Jojo efekt nenastává, pokud nezačnete jíst velmi nezdravě, nebo pokud nebudete držet více než cykl po sobě.

Pokud byste se chtěly přidat, napište mi do komentářů, budu moc ráda :) Začít chci v pátek, 22. července. Pokud již teď někdo víte, že to určitě chcete zkusit, pro větší efekt si do pátku sežeňte krejčovský metr, vyfoťte se (nejlépe ve čtvrtek) a zvažte se :) Samozřejmě, fotky, váha i míry jsou jen pro vás, ale budu ráda, když se mi pochlubíte ;). Oficiální účastníky "Clean Up" programu bych si přidala do menu a ten týden bych tady uveřejňovala všechno možné, od tutoriálů na zaplétání vlasů přes moje kosmetické postřehy, až po nějakou tu módu a tipy, kde co sehnat :)

Proč se očistit?
  • tělo se nastartuje
  • zlepší se vám metabolismus
  • zlepší se pleť
  • budete mít lepší náladu
  • zmírní nebo se úplně ztratí zápach z úst, budete se méně potit (při kůře ale naopak více)
  • můžete zhubnout
Na co se připravte:
  • dny musí být dodrženy - přešlapy naruší celý smysl očistného týdne
  • 4.-6. den se budete více potit a celkově bude tělo vylučovat odpadní látky, bude proto lepší, nebudete-li si na tyto dny plánovat nic "společenského"
Já do toho půjdu určitě :) Snad se ozve i některá z vás. Těším se, zlatíčka!
Babou

Jeden hodně pravdivý článek

7. července 2012 v 12:00 | Babou
Slečny, na internetu jsem narazila na jeden krástký, skvěle napsaný článek. Myslím, že autorka úplně vystihla, co vystihnout chtěla. Stojí za to si ho přečíst a řídit se jím!!

Napsala: Rose

"Něco vám řeknu. Až na vá zase půjdou pocity bolestného, zdrcujícího zoufalství, které se bude snažit dostat vás na kolena, udělejte jediné. Vztyčte prostředníček a pošlete ho do prdele.

Vždyť co to jako je? Moříme se, radujeme se z každého ztraceného gramu, a pak přijde den, kterej absolutně všechno zkazí. Zažene. A nám zbydou akorát oči pro pláč. Až to na mě zase jednou přijde, buď si to sladký dám, ale v tom případě se potom nebudu mučit výčitkami svědomí a sprostými slovy a budu s šibalským úsměvem normálně pokračovat v tom, co jsem si zadala, nebo si to sladký nedam a budu mít ještě lepší pocit vítězství a ještě intenzivnější šibalský úsměv.

Děláme to pro sebe a tím pádem každé vítězství posilní právě naší osobu, stejně jako ji prohra položí. Ne, ne, ne. Nepoloží. Určitě to znáte - něco v tom smyslu jako "není důležité vyhrát, ale nasrat toho, kdo vás porazil". Naserte kohokoliv, koho obviňujete z toho, že jste prohráli. Jenom ne sebe, jenom ne sebe... Třeba ty proklatý výrobce barevných a lákavých obalů, nebo třeba lidi, kteří postavili obchod tak blízko vašeho domu. A naserte je tím, že si z toho jídleního úletu nebudete nic dělat.

Prosím, přečtěte si toto pokaždé, až vás to bude nutit hodně jíst..."

Díky, díky, díky za tahle slova!!!
Babou

Thinspo 00.04 ovoce

6. července 2012 v 20:15 | Babou
Dneska trochu jiná inspirace :). Miluju ovoce, zvášť v létě. Hlavně meloun, jahody, borůvky...mňam!! Ale s chutí si dám i obyčejné jablko. Je to velký zdroj vitamínů a osobně se mi už povedlo nahradit sladkosti ovocem. Jen podotýkám, že ovoce odpoledne nebo dokonce večer je dost velkým průšvihem, takže zapomeňte na večerní dýchánky s nakrájeným melounem. Dopoledne nebo k snídani ale ovoce neuškodí nikdy, v přiměřeném množství :) Kochejte se.

theperfectblend: ~Simply Delicious😃~

Thinspo 00.03 - baletky

4. července 2012 v 10:10 | Babou
Jsou takové křehké a silné zároveň, viďte? Obdivuji je, i když vím, jak moc se ničí... Ale jsou tak...úžasné, jako motýlci. Ale kolik je za tím dřiny! Můžu si tu jejich lehkost vychutnávat aspoň na fotkách. Přesto, přemýšleli jste, jestli byste své děti dali na balet? Já asi ne, srašně to ničí tělo...já za deset let v atletice svoje tělo zničnila tak, že jsem musela od sprintů přejít k těžké atletice... Co udělá takový balet s mladým tělem? Je to výborná průprava, ale... to raději gymnastika a potom jiný sport. Ale dost o mně, berušky, jdeme se kochat..

Thinspo 00.02 - love

2. července 2012 v 23:39 | Babou
Slečny, moc se mi stýská po příteli, kterej je - jak víte - v Holandsku, a tak téma dnešního fitspa/thinspa bude láska... Možná je to sentimentální, ale těm fotkám nemůžete upřít osobní kouzlo. A je jen málo hezčích věcí, než když vás drží v náručí někdo, kdo vás miluje... Co vy, máte přítele, nebo jste zamilované? :)


Fitspo 00.01

1. července 2012 v 14:11 | Babou
Krásné odpoledne, slečny! Je léto, je horko, a všechny toužíme po tom ukázat se v plavkách a být všemi obdivované. Tak tady jsou ty, které už to dokázaly. Nebo to mají dáno do vínku samy. To je jedno, prostě inspirace pro nás, abychom odolali všem těm letním mlskům a na podzim byly skinny/fit bitches !!! Dneska jsem vypila už litr a půl vody s citronem, takže aspoň jednu část plánu plním. I když nejím a měla bych, ale prostě po včerejšku nemůžu a nechci, bylo to fuj fuj fuj a chci se potrestat...

Jsou úžasné, taky budeme.

Jak to hubne celebritám

29. června 2012 v 11:35 | Babou
Krásný den :) Narazila jsem na článek v časopise Týden, a rozhodla jsem se ho hodit sem a případně okomentovat. snad se bude líbit. Jde o celebrity, které výrazně zhubly. Je to velká inspirace, i když mi přijde, že u některých to už zašlo do extrému...Nicméně, tady to je. K nakopnutí to je určitě, je vidět, co dělá váha s obličejem a celkově krásou... Osobně ale stejně nejvíc obdivuju real girls a jejich before/after. Oni totiž nemají k dispozici celej team špičkových trenérů a tolik finančních prostředků, aby si mohli dovolit jen to zdravé, co jim chutná...


Angelina Jolie: Podle mě byla hezčí předtím. Zhubla až moc. Má srhané výrazy ve tváři, a ty ramena jsou podle mě hrozné :( Taky se mi vždycky líbily její křivky a ty teď ztratila, doufám, že netrpí nějkou opravdu komplikovanu PPP...


Vévodkyně z Cambridge - Kate: Even worse.. Ty ruce se mi vůbec nelíbí a ten kostnatý hrudík?! Ale musím přiznat, že na záběrech a jiných fotkách je velice elegantní, takže to je prostě možná jen světlem/špatnou fotkou. Ve tváři se mi líbí, má hezké lícní kosti :)


Kelly Osbourne: Prý zhubla 22 kg a já tleskám. Vpravo je retuš, ale i tak, změna naprosto neuvěřitelná! A jak se jí změnily rysy ve tváři!!! Nádhera, vážně super :) a je fajn, že změnila celkově šatník a účes, předtím to byla docela katastrofa, ale teď je z ní vážně moc pěkná slečna :)Kirstie Allie: Tahle změna je neuvěřitelná. Jaká kočka! Škda těch zničených vlasů, jinak má ale opravdu můj obdiv, i proto, že je jí přes šedesát! Kdo z nás by v šedesáti "zvednul zadek" a něco udělal?! Paráda...

Inspirujme se!
Babou

Proč být štíhlá?

24. června 2012 v 20:03 | Babou
Tak jsem, zlatka, přemýšlela, proč vlastně hubnu. Proč hubneme všechny. A napadlo mě opravdu hodně důvodů, a tak je sem chci všechny sepsat, abych viděla, PROČ VLASTNĚ tohle všechno děláme. Spousta důvodů se bude určitě podobat těm, které jste někde na internetu četly, ale ujišťuju Vás, že tohle jsou skutečně moje vlastní. Klidně mi můžete pod článek napsat, proč hubnete právě Vy...Budu moc ráda za další inspiraci. Jdeme na to;

budete vypadat zdravě, krásně
nikdo se vám nebude smát, že jste tlusté
budete se líbit mužům
oblečení vám dokonale padne
konečně si koupíte krátké šaty nebo šortky
konečně se budete samy sobě líbit na fotkách
nebudete se tolik potit a nebudete celé červené
budete zdravější (předpoklad - zdravý životní styl)
okolí vám bude skládat komplimenty
často uslyšíte větu "vypadáš skvěle, nezhubla jsi?"
konečně se nebudete cítit na koupališti jako velryby
nebudete se stydět cvičit
lidé při těle vás budou obdivovat
budete mít silnější vůli
uděláte něco pro sebe
budete sebevědomější
nebudete se stydět při sexu
budete mít větší eleganci
budete moci příteli skočit do náruče bez toho, aniž byste se bály, že vás neunese
budete si moci komukoli sednout na klín
při tanci budete vypadat skvěle

Well this is hypocritical of me because I skipped my run and just stayed in bed all day reading Gendrya fics online and watching the first two seasons of Skins. :/ (Quote not mine!)

Pokud vás ještě něco napadne, budu moc ráda, když mi to napíšete do komentů :)
Babou

 
 

Reklama